Turniej Zastępów Małopolskiej Chorągwi Harcerzy 2012

W dniach 12-13 maja 2012 r. w Izdebniku odbył się Turniej Zastępów o miano najlepszego w Małopolskiej Chorągwi Harcerzy im. Andrzeja Małkowskiego. Uczestniczyło w nim 8 najlepszych zastępów, które wcześniej przeszły eliminacje w drużynach (od września do marca), a następnie hufcach (kwiecień).

Zastępy miały niełatwe zadanie zwłaszcza, że pogoda nie dopisała. Pierwsza cześć turnieju polegała na rozbiciu namiotów i ugotowaniu posiłków na kuchniach polowych, następnie odbyła się gra terenowa sprawdzająca wiedzę i techniki harcerskie. Popołudniu odbył się turniej sportowy, a następnie ognisko w którym wziął udział m.in. komendant Chorągwi hm. Maciej Klima. W niedziele odbył się apel na którym wyłoniono najlepszy zastęp, którym po raz drugi z rzędu został zastęp „Wilki” z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy „Górska Ostoja” im. T. Kościuszki zastępowy dh. Beniamin Rafiński wyw.

1. Zastęp „Wilki” 3 Zakopiańska Drużyny Harcerzy „Górska Ostoja” im. T. Kościuszki

2. Zastęp „Czarne Strzały” 6 Zakopiańska Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego

3. Zastęp „Dzikość” 3 Podgórska Drużyna Harcerzy „Wilki”

3. Zastęp „Czarne Cienie” 6 Zakopiańska Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego