Zlot Małopolskiej Chorągwi Harcerzy – komunikat nr 1

„Jeśli tak niewielu mieszczan rozumie piękno przyrody, to pochodzi to stąd, że ją rzadko widzą. Oczy ich przyzwyczajone są spoglądać na sklepy, afisze i na przechodniów.

Na odwrót ci, którzy bodaj krótka żyli blisko przyrody i którzy nauczyli się odkrywać w niej piękno, potrafią znaleźć nawet w mieście, w końcu najbardziej przykrej ulicy, promienny wycinek nieba.

W pewnym okresie mego życia musiałem przechodzić codziennie przez most Westminsterski o wschodzie i zachodzie słońca, i prawie zawsze zatrzymywałem się, aby nasycić wzrok wspaniałymi barwami jutrzenki lub zmroku. (…)

Pomyślcie, że chmury również tworzą obrazy, które czasem mogą zachwycić. Mam jeszcze dotąd w pamięci zachód słońca obserwowany przed trzydziestu laty w stepach Afryki Południowej. Co za wspaniały widok!”

(Sir Robert Baden – Powell „Wędrówka do Sukcesu”)

ZLOT MAŁOPOLSKIEJ CHORĄGWI HARCERZY

Termin: 31.05.2013 – 02.06.2013

Miejsce: Ośrodek na Lubogoszczy

Dla kogo zlot:

– gromad zuchowych

– drużyn harcerskich

– drużyn wędrowniczych

– instruktorów

Koszt zlotu:

szczegółowe informację co do ceny wyjazdu zostaną podane w kolejnym komunikacie na początku maja.

Zgłoszenia do 19 maja 2013 na meila komendanta zlotu: pawelpajak@zhr.pl (w zgłoszeniu należy podać: nazwę drużyny, dane kontaktowe do drużynowego, kompletną listę uczestników zlotu)

DO ZOBACZENIA NA ZLOCIE!!!

CZUWAJ!

phm. Paweł Pająk HR