Śródmieście się dzieli!

21 czerwca 2016 r. odbyła się zbiórka instruktorów Hufca Harcerzy Kraków Śródmieście im. hm. Leopolda Ungeheuera. Instruktorzy i p.o. drużynowych podjęli decyzję o podziale Hufca na dwie jednostki:

Hufiec Harcerzy Kraków Śródmieście im. hm. L. Ungeheuera w skład którego wejdą: 33 KGZ „Wilcze Bractwo”, 33 KDH „Zawiszacy”, 60 KGZ „Leśne Bractwo”, 60 KDH „Puszczanie”, 3 PGZ, 3 PDH „Gniazdo”, 1 Biórkowska DH „Źródło”, 68 KDW „Czerwone Berety”. Obowiązki hufcowego pełnił będzie pwd. Bartłomiej Dębowski HO

oraz

Związek Drużyn Harcerzy Polonia Minor w składzie: I Starosądecka Drużyna Harcerzy „Leśni”, 1 Podhalańska Drużyna Harcerzy „Orły”, 1 Nowosądecka Drużyna Harcerzy „Rubież” oraz 1 Tarnowski Samodzielny Zastęp. Komendantem ZDH będzie hm. Marcin Dorosz HR.

img 1072