Zaproszenie na Harcerską Służbę Lednica

Druhno, Druhu!

Serdecznie Ciebie zapraszam do wzięcia udziału w Harcerskiej Służbie Lednica, która odbędzie się 3 czerwca 2017 roku podczas XXI Spotkania Młodych na Polach Lednickich. To jest jedyne takie miejsce na harcerskiej mapie Polski gdzie każdego roku ponad 700 harcerek i harcerzy ZHR podejmuje służbę wobec 80 tys. pielgrzymów przyjeżdżających na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem.

Służba jest dla wszystkich bez wyjątku. Mogą ją pełnić mali i duzi. Wystarczy otwarte serce i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Informacje oraz zapisy znajdziesz na stronie: www.lednica.zhr.pl. Internetowo zgłosisz się do końca tygodnia, ale oczywiście możesz również zarejestrować się w dniu spotkania w naszym biurze. Zorientuj się, bo być może w Twoim okręgu jest organizowany wyjazd autokarowy na Lednicę.

W tym roku spotkamy się pod hasłem „Idź i kochaj!”. Jest to hasło szczególnie ważne w kontekście naszej formacji harcerskiej – braterstwa, służby i patriotyzmu. Jesteśmy powołani do tego by być dla innych, a to spotkanie i wybór Chrystusa, które nad Jeziorem Lednica mają miejsce, mogą nam tylko w doskonaleniu samego siebie pomóc. Zajrzyj do materiałów które przygotowaliśmy i spraw aby czas spędzony na Polach Lednickich był głębokim przeżyciem duchowym.

Liczę na Ciebie i Twoją obecność. Zaprośmy naszych znajomych, krewnych, przyjaciół. Niech będzie nas tysiąc!

phm. Łukasz Tadyszak HR
komendant XXI HSL