Wieści 19.02.2018

• Zdjęcia

Spis CESEI

[su_spoiler title=”rozwiń” icon=”plus-circle”]

Ruszył spis. Trwać on będzie do dnia 10 marca br., potem zostanie definitywnie zamknięty. Spis powinien zająć parę minut, dlatego najlepiej zrobić to od razu.

Najczęściej zadawane pytania:
1. Nie korzystam z emaila na którym mam spis / nie mam do tego meila dostępu a nie znam hasła do spisu więc nie użyję emaila jako loginu.
Osobie która zmieniła emaill ale ma już konto w spisie NIE zakładamy nowego konta! Należy napisać na spis@zhr.pl a administrator dokona zmiany w bazie danych! Inaczej ta osoba ma dwa konta i nie może się spisać bo jej pesel jest w bazie i tu opcja dostępna dla kom. chorągwi / hufcowych nie zadziała.

2. Nowi pwd lub p.o podczas wypełniania karty wyświetla błąd że Pesel już jest w bazie
Jest bo każdy z nich był harcerzem lub był harcerką którego ich drużynowi po peselu wpisali do bazy więc w niej są. Co zatem zrobić? Komendanci chorągwi i hufcowi mają opcję Administracja i tam mają opcję Łączenie kont. Należy po peselu
i po emailu wpisać daną osobę i połączyć jej konto.

3. Nowych p.o i pwd nie widać na liście do wyboru jako drużynowych – nie mogę im przydzielić ich jednostki
Po pierwsze muszą się oni najpierw spisać bo to ich pierwszy spis, a chwilę temu zmieniliśmy im konto z harcerskiego na instruktorskie. W przypadku pwd wskoczą na listę od razu w przypadku p.o. na chwilę obecną komendant chorągwi musi wpisać im status p.o i wtedy wskoczą na listę drużynowych instruktorów.
Polecam aby komendanci chorągwi wszystkim swoim instruktorom na liście od razu zweryfikowali status i zmienili odpowiednio na skreślony, w rezerwie, wpis, p.o itp.

4. Jak dodać nowych p.o lub pwd?
Zaprosić ich za pomocą opcji zaproś użytkownika, następnie oni się logują i.. pojawia się problem z peselem więc używamy opcji z punktu 2 🙂

5. Nie prowadzę już jednostki a dalej nią zarządzam / albo prowadzę ją a nie widzę jej u siebie
Tu przypominam komendanci chorągwi zarządzają hufcami: dodają, kasują
i przydzielają hufcowych, zaś hufcowi robią to z swoimi jednostkami. To hufcowy dodaje, kasuje i przydziela drużynowego do jednostki więc należy się zgłosić odpowiednio do hufcowego lub kom.chorągwi.

6. Kręgi Harcerstwa – co zrobić aby były koedukacyjne (dotyczy też innych jednostek)
Najprościej skasować i zakładając nowy krąg, przełożony może wybrać, że jest on koedukacyjny lub napisać do mnie zmienię obecną jednostkę na koedukacyjną.

7. Źle wypełniłem kartę – czy mogę to zmienić?
Nie. Wyraźnie jest napisane że jak się kliknie Tak to już koniec 🙂 ale jeśli już jest taka konieczność należy napisać na spis@zhr.pl

Zawsze jak coś możecie pisać chętnie pomogę 🙂

hm. Monika Jaskuła
Członek Naczelnictwa ZHR

Wybory komendanta Chorągwi
[su_spoiler title=”rozwiń” icon=”plus-circle”]Zwołuję zbiórkę wyborczą Małopolskiej Chorągwi Harcerzy im. Andrzeja Małkowskiego na dzień 17.03.2018. Szczegóły dotyczące godziny i miejsca zbiórki zostaną podane mailem i na stronie internetowej chorągwi.[/su_spoiler]

XV Zjazd Okręgu Małopolskiego ZHR

[su_spoiler title=”rozwiń” icon=”plus-circle”]

XV Zjazdu Okręgu Małopolskiego ZHR odbędzie się 18 marca 2018 roku (niedziela) w sali obrad UMK w Krakowie.
Bardzo proszę hufcowych o zawiadomienie podległych Wam instruktorów i harcerzy starszych.
Podstawa – Statut ZHR paragraf 12.

Forum HS
[su_spoiler title=”rozwiń” icon=”plus-circle”]

Jesteś pełnoletnią harcerką? / pełnoletnim harcerzem?
Jesteś instruktorką / instruktorem?
Chcesz poszerzać swoje horyzonty?  Chcesz „naładować akumulatory”?
Chcesz mieć harcerskich przyjaciół w całej Polsce?
I zobaczyć w działaniu harcerstwo starsze ZHR?
Przyjedź na Forum HS do Warszawy 2-4 marca! Krąg Harcerstwa Starszego „Brzask” zaprasza!

Prośba specjalna: Drodzy Hufcowi i Szczepowi! Namówcie do przyjazdu szczególnie tych 18+ z Waszego środowiska, którzy nie planują być instruktor(k)ami, a chcą być harcerz(/k)ami! A może przyjedźcie razem, kadrą szczepu?:)

phm. Justyna Stańczyk HR
Kierowniczka Wydziału Harcerek Starszych

[su_spoiler title=”rozwiń” icon=”plus-circle”]

Za zdjęcia dziękujemy hm. Olkowi Rychlikowi.