Zaproszenie na Uroczystość Przyjęcia Święceń Kapłańskich oraz msze św. prymicyjne

 

Druhowie.

Serdecznie Was zapraszam na Uroczystość Święceń Prezbiteratu, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, tj. 26 maja 2012 r. o godzinie 9:00 w Archikatedrze śś. Stanisława i Wacława na Wawelu.

Dwóch Instruktorów Małopolskiej Chorągwi Harcerzy – phm. Leszek Węgrzyn HR i pwd. Przemysław Cios HO przyjmie tego dnia święcenia kapłańskie z rąk Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego – Kard. Stanisława Dziwisza.

Serdecznie zapraszam Was, Wasze Hufce, Drużyny, Szczepy, każdego kto tylko może, aby być tego dnia tam razem z Nimi.

Jednocześnie przekazuję Wam serdeczne zaproszenie na msze prymicyjne:

– ks. phm. Leszek Węgrzyn HR odprawi swoją mszę prymicyjną w niedzielę 27 maja 2012 r. o godzinie 11:30 w Kościele Parafialnym pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

– ks. pwd. Przemysław Cios HO odprawi swoją mszę prymicyjną w niedzielę 27 maja 2012 r. o godzinie 14:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie, ul. Dobrego Pasterza 117. Mszę prymicyjną poprzedzi procesja z domu rodzinnego prymicjanta przy ul. Rozrywka 24 o godzinie 13:15. Po mszy św. ks. prymicjant udzieli wszystkim obecnym prymicyjnego błogosławieństwa (informacja ze stron internetowych parafii).

I już na koniec przekazuję ostatnie zaproszenie: 29 maja 2012 r. tj. w najbliższy wtorek o godzinie 7:00 ks. Leszek Węgrzyn oraz ks. Przemysław Cios odprawią mszę św. koncelebrowaną w Krypcie św. Leonarda na Wawelu. I ponownie serdecznie zapraszam wszystkich, aby możliwie licznie uczestniczyć w tej eucharystii.

Proszę Was także o modlitwę w intencji nowych Prezbiterów

Czuwaj!

phm. Bartłomiej Dukała HR