Wigilia dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych AD 2012

Druhny i Druhowie!

 

Serdecznie zapraszam do wspólnej służby przy wigilijnym stole osób bezdomnych, ubogich i samotnych w klasztorze OO. Franciszkanów.

Nasza służba polega na przygotowaniu paczek żywnościowych oraz ustawieniu stołów, ławek i krzeseł w miejscu wigilii (na krużgankach klasztoru). Podczas wigilii roznosimy posiłki, wydajemy paczki żywnościowe oraz zapewniamy porządek.

W wigilii corocznie bierze udział około 1 tys. osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Dlatego do służby potrzebnych jest około 50 harcerek i harcerzy.

Służba przeznaczona jest dla harcerek i harcerzy powyżej 16 r.ż. – a więc szczególnie dla instruktorek i instruktorów, wędrowniczek i wędrowników, kadr drużyn, zastępowych.

Służbę w dniu wigilii (24 grudnia) pełnimy w godz. 12.45-16.45. Paczki żywnościowe oraz stoły i ławki na krużgankach przygotowujemy dwa dni wcześniej (22 grudnia) w godz. 10.00 – 13.00 u OO. Franciszkanów (Sala Włoska – wejście z krużganków).

Zgłoszenia na służbę (imię, nazwisko, stopień/nie, drużyna, wiek, adres e-mail, tel. kontaktowy) proszę przesyłać do mnie do dnia 20 grudnia br. (proszę o zaznaczenie kto deklaruje także udział w pakowaniu paczek).

Osoby, które będą pełniły służbę po raz pierwszy przychodzą obowiązkowo w dniu 22 grudnia o godz. 10.00 do klasztoru OO. Franciszkanów (sala Włoska).

Czuwaj !

Koordynator służby
phm. Paweł Lisowski HO

pawel.lisowski@zhr.pl
tel. kom. 503-922-746