Msza Kanonizacyjna w Łagiewnikach

Druhowie. 

Już coraz bliżej dzień kanonizacji, a wraz z nim nasza kolejna Biała Służba. Część z nas będzie zaangażowana w konkretne zadania w ramach BS. Natomiast gorąco zachęcamy wszystkich tych, którzy nie maja konkretnych zadań w ramach BS, do uczestniczenia i przeżywania tej uroczystości w harcerskim gronie. Będziemy mieć w Łagiewnikach swój harcerski „sektor”, stąd garść informacji organizacyjnych na ten temat.

Osoby nie zaangażowane bezpośrednio w służbę, a chcące uczestniczyć w uroczystościach zapraszamy:

Zbiórka 27.04.2014 r. o godzinie 8:30 na boisku pod Szkołą Podstawową nr 56 w Łagiewnikach (ul. Fredry 65).

 

W miejscu tym zlokalizowana jest harcówka, wiec będzie tam mozliwość ewentualnego pozostawienia wszelkich rzeczy takich jak kurtki, pokrowce od sztandarów oraz inne przedmioty niepotrzebne w trakcie uczestnictwa we mszy świętej i pełnienia służby. 

Obowiązuje umundurowanie galowe. 

Stamtąd wyruszymy na miejsce mszy świętej do Łagiewnik.

Prosimy o przekazanie tej informacji w środowiskach. Wiele ZZ-tów jest zgłoszonych na służbę więc, że możemy w tym dniu zebrać się hufcami, tak, aby jak najliczniejsze grono Małopolan mogło wziąć udział w Mszy Św. 

O godzinie 10:00 rozpoczyna się transmisja z uroczystości w Rzymie – oglądana na telebimach, a zaraz po niej będziemy uczestniczyć we mszy świętej, odprawionej w Bazylice Łagiewnickiej. Całość zakończy się około godziny 12:30.

Gorąco zachęcamy do bycia tam razem, do modlitwy i wspólnej radości z nowych świętych.

CZUWAJ!

 

hm. Maciej Klima HR