hm. Leopold Ungeheuer

Druhowie!

 

Dzisiejszego popołudnia miało miejsce bardzo szczególne wydarzenie. Kadra Hufca Kraków Śródmieście miała przyjemność uczestniczyć we mszy świętej, a następnie w kominku z bardzo szczególnymi dla nas (hufca) gośćmi.

Obecnie w hufcu trwa „Kampania Bohater”, w której staramy się, aby naszym patronem został druh hm. Leopold Ungeheuer (znacie go jako autora książki „Próby Wodzów”), z którego metod i pomysłów czerpiemy garściami od lat. W ramach tej akcji dziś o godzinie 18:30 w Bazylice NSPJ odbyła się msza święta dla kadry naszego hufca w intencji hm. Leopolda, poprowadzona przez ks. pwd. Przemysława Ciosa. Oprócz instruktorów specjalnie zaproszonych na tą uroczystość (przybyli druhowie: hm. Ryszard Wcisło, hm. Marek Jędrzejowski, phm. Dominik Skwierawski, phm. Bohdan Sobiecki, phm. Paweł Pająk) we mszy uczestniczyła Pani Krystyna Mietelska (córka druha Leopolda) wraz ze swoim mężem oraz druh Marek Popiel z Tarnowa, który oprócz tego, że jest badaczem historii harcerstwa jest również autorem biografii dh. Ungeheuera. Po mszy świętej rozpoczęliśmy kominek, na którym Pani Krystyna chętnie opowiadała o swoim ojcu i jego dokonaniach, a także o relacjach z nią samą, podczas gdy dh Popiel raczył nas różnymi ciekawymi faktami z historii życia oraz w szczególności z działań na polu harcerskim dh. Leopolda.

Dzisiejsza akcja spodobała się przede wszystkim Pani Krystynie i z pewnością nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z nią. Zaprosiliśmy ją już na 6 XII 2014 na zakończenie „Kampanii Bohater”. Na sam koniec dodam jeszcze, że dzisiejszy dzień (21.05.2014) to 111. rocznica urodzin hm. Leopolda Ungeheuera.

 

czuwaj!

pwd. Bartłomiej Dębowski