kwietny bieg

1. Czym jest Kwietny Bieg?

Kwietny Bieg jest wyrazem hołdu dla naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. To właśnie On pokazał, że zmienianie świata jest możliwe, aczkolwiek, tak samo jak inne wielkie dzieła, wymaga ono ogromnej siły i wytrwania. Kwietny Bieg ma również pełnić formę świadectwa Jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

2. Ile trwa Kwietny Bieg?

Kwietny Bieg rozpoczyna się 26 maja o godzinie 17:00, a kończy po 336 godzinach dnia 10 czerwca. Trwa całe dwa tygodnie. W dzień i w nocy. W upale i w deszczu. W tym czasie o każdej godzinie, wokół krakowskich błoń, będzie biegła, choćby jedna osoba. Jest to niesamowite. Tak samo jak niesamowite były czyny św. Jana Pawła II

4. Jak ma wyglądać pomoc harcerzy w przeprowadzeniu Kwietnego Biegu?

Organizatorzy poprosili Małopolską Chorągiew Harcerzy, a dokładniej ustępującego jej komendanta – hm. Macieja Klimę, o zorganizowanie biura Kwietnego Biegu. Biuro ma być otwarte przez cały czas trwania biegu. Praca biura polega na prowadzeniu zapisów i rozdawaniu identyfikatorów.

5. Kto może pomóc w biurze Kwietnego Biegu?

Każda harcerka i każdy harcerz ( ponieważ jest to niezwykle angażująca akcja, warto poprosić o pomoc również Druhny). Jednakże podstawowymi pomocnikami powinny być osoby pełnoletnie.

6. Gdzie będzie mieściło się biuro Kwietnego Biegu?

W namiocie, który rozbity będzie na krakowskich błoniach. Najpewniej tuż obok skały papieskiej.

7. Jak można zgłosić swoją chęć pomocy?

Poniżej znajduje się link do ankiety, na której można zaznaczać pasujący termin. Dla ułatwienia każda zmiana trwa 4 godziny, lecz zachęcam do jak największego zaangażowania się. Po uzupełnieniu ankiety, proszę o wysłanie numeru kontaktowego na adres hubert.dziadzio@gmail.com .           Następnie, będę kontaktował się osobiście w celu potwierdzenia terminu.

link do ankiety –      http://doodle.com/9sp92vc7f7rdtb5f

Czasu jest naprawdę niewiele, ale szczytny cel wymaga wielu poświęceń.

Z harcerskimi pozdrowieniami,

pwd. Hubert Dziadzio

hubert.dziadzio@gmail.com

883-201-102