Warning: The magic method MchGdbcBasePublicPlugin::__wakeup() must have public visibility in /home/users/omzhr/public_html/malopolanie.zhr.pl/wp-content/plugins/goodbye-captcha/includes/plugin/MchGdbcBasePublicPlugin.php on line 44
75. Rocznica agresji radzieckiej na Polskę – Małopolska Chorągiew Harcerzy ZHR im. Andrzeja Małkowskiego

75. Rocznica agresji radzieckiej na Polskę

fot. krakow.gosc.pl

Dnia 17 IX 2014 roku, w Krakowie odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Rozpoczęły się one mszą świętą w Kościele Mariackim, następnie nastąpił przemarsz ul. Grodzką pod Krzyż Katyński, gdzie miał miejsce apel poległych. Wieczorem, w krakowskiej filharmonii uczestnicy obchodów mieli możliwość wysłuchania koncertu utworów znanego polskiego kompozytora, Krzesimira Dębskiego, autora muzyki do współczesnych filmów historycznych. Tam też wręczone zostały odznaczenia nadane przez Związek Sybiraków.

W obchodach uczestniczyło wojsko wraz z orkiestrą oraz liczne środowiska patriotyczne, w tym instruktorzy i harcerze ZHR, reprezentowani przez harcmistrzów Władysława Zawiślaka i Ryszarda Wcisłę, komendanta Małopolskiej Chorągwi Harcerzy oraz druhów z Hufca Harcerzy Kraków-Podgórze, którzy pełnili wartę przy Krzyżu Katyńskim oraz asystowali podczas mszy świętej.

fot. krakow.gosc.pl