Hufiec Harcerzy Kraków Krowodrza

Charakterystyka hufca

Hufiec Harcerzy Kraków Krowodrza skupia drużyny działające w północno-zachodniej części Krakowa.

Komenda hufca

• p.o. Hufcowego: pwd. Andrzej ŻARNOWSKI HO (andrzej.zarnowski@malopolska.zhr.pl)
  • Komendant Szkoły Wodzów: pwd. Bartłomiej RADECKI HO
  • Zastępca Hufcowego: pwd. Kamil MOSKAL HO
  • Sekretarz Hufca ćw. Maciej DOBRANOWSKI (maciej.dobranowski@malopolska.zhr.pl)

Spis jednostek

24 V 2022
7 VI 2022

Przydatne informacje

Wszystkie typowe sprawy związane ze stopniem (otwarcie, zamknięcie, zmiana zadania oraz rejestracja na spotkanie) należy zgłosić przez dedykowany system, pod linkiem instrukcja:
Sprawy wyjątkowe prosimy zgłaszać sekretarzowi Kapituły.

1. Otwarcie próby

Czy znasz sylwetkę Harcerza Orlego, jaka jest nakreślona w regulaminie?
Czy poza opisem wymagań na stopnie zapoznałeś się także z tą częścią opisu stopnia?
Zadania, jakie stawiać ma przed Tobą próba, są podsumowaniem, pewnym „wycinkiem” Twojej działalności. Najważniejszą rzeczą jest możliwość powiedzenia sobie „Tak – jestem Harcerzem Orlim” na koniec trwania Twojej próby.
Czy wszystkie z wymienionych dziedzin rozwoju HO są zarysowane w Twojej próbie?
Oczywiście Twoja próba może zawierać zadania, które stanowią połączenie kilku dziedzin, ale ważnym jest byś był tego świadomy.
Innymi słowy, w próbie powinno być wyraźnie zaznaczone, jakich dziedzin rozwoju dotyczy dane zadanie.
Czy zadania, jakie stawiasz przed sobą, są dla Ciebie wyzwaniem?
Zadania na stopień Harcerza Rzeczypospolitej powinny wymagać sięgania wyżej, aniżeli jesteś teraz.
Czy Twoja próba jest po prostu „ciekawa” – czy jest „Twoja”?
Unikaj szablonów – realizacja stopnia HO powinna być dopasowana do Ciebie i do Twoich oczekiwań.
Czy wybrałeś odpowiedzialnie opiekuna próby?
Czy druh, którego wybrałeś na opiekuna, jest w stanie przez najbliższe miesiące wspierać Cię w Twojej próbie?
Pozwoli to nam łatwiej przejść przez drogę formalną otwarcia Twojej próby na stopień.
Nie zapomnij o próbie!
Nie wystarczy zgłosić się 7 dni przed Kapitułą.

2. Zmiana próby

W zgłoszeniu prześlij nam propozycje zmian
Są one dla nas istotne, tak byśmy mogli zapoznać się z nowymi Twoimi propozycjami jeszcze przed naszym spotkaniem.
Przyjdź z opiekunem
To on jest odpowiedzialny za Twoją próbę, dlatego też jego obecność jest niezbędna, chyba, że właśnie chcesz zmienić opiekuna – wtedy taką informację zamieść w uwagach.

3. Zamknięcie próby

Upewnij się, że potrafisz potwierdzić wykonanie każdego z zadań
Unikaj sytuacji, gdy podczas zamknięcia będziemy dyskutowali, dlaczego dane zadanie jest niewykonane.
Lepiej pojawić się na Kapitule wcześniej i zmienić próbę, aniżeli zostawiać to na koniec.
Przedstaw raport z próby
Forma pisemna jest najczęstsza, ale nie musi być jedyna. Jeśli jednak Twój raport wymaga specjalnych środków (np. dla prezentacji multimedialnej), skontaktuj się wcześniej z Kapitułą, by ustalić szczegóły.
Przyjdź z opiekunem
Opiekun jest istotnym elementem Twojej próby, chcemy by także on mógł podzielić się z nami wrażeniami z realizacji próby.