Tatrzański Hufiec Harcerzy

Charakterystyka hufca

Tatrzański Hufiec Harcerzy został powołany rozkazem Komendanta Małopolskiej Chorągwi Harcerzy 11 listopada 2016 roku, z wcześniej istniejącego Tatrzańskiego Związku Drużyn Harcerzy i skupia jednostki z całego Podhala. Dzięki stałemu rozwojowi drużyn, bardzo dobrej współpracy pomiędzy kadrą, a przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy drużynowych, THH wypracował sobie mocną pozycję wśród innych jednostek Małopolskiej Chorągwi Harcerzy, pielęgnując przy tym ponad 100-letnią historię zakopiańskiego harcerstwa, w którym działali min. Olga i Andrzej Małkowscy.

Dobrym przykładem poziomu naszych jednostek jest zdobycie w ostatnim roku miana Drużyny Orlej przez 6 Zakopiańską Drużynę Harcerzy „Śpiący Rycerze” im. Zawiszy Czarnego.

Dziś w THH działa już około 80 zuchów, harcerzy i wędrowników skupionych w 5 drużynach na terenie Kościeliska, Zakopanego, Poronina, Białego Dunajca, Nowego Targu i Rabki-Zdrój.

Stale rozbudowujemy nasze drużyny tworząc ciekawy program dla dzieci i młodzieży będący alternatywą dla gier komputerowych, budek z piwem i sieci fast food. Wychowujemy przez przykład własny w myśl Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Poznajemy góry i okolice, stale poszerzając naszą wiedzę o regionie. A wszystko to od 100 lat nieprzerwanej pracy harcerskiej na terenie Podhala.

Komenda hufca

• p.o. Hufcowy: pwd. Maciej KNAPIK HO (maciej.knapik@zhr.pl)
  • Przewodniczący Kapituły HO: phm. Wisz ORŁOWSKI HR

Spis jednostek