Pogrzeb o. Jana Góry OP 

Kto z was, druhowie, był choć raz na Polach Lednickich, ten wie, ile serca i zapału wkładał o. Jan Góra w organizację spotkań młodzieżowych na Lednicy i na Jamnej. Wielu w ten sposób wskazał drogę do Chrystusa a teraz to sam Zbawiciel zaprosił o. Jana do siebie. Umarł 21 grudnia o godz. 19:33 w czasie odprawiania Najświętszej Eucharystii. Był to kapłan, który nas kochał i pokazywał nam, jak my mamy kochać. A harcerze zawsze byli dla niego ważni. Teraz jesteśmy wezwani, by stawić się na ostatnią Lednicką wartę z o. Janem.

Pogrzeb odbędzie się 30 grudnia 2015. Msza Święta w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu (al. Niepodległości 20) rozpocznie się o godz. 10:30. Pogrzeb odbędzie się o godz. 14:30 na Polach Lednickich.
Harcerze są wezwani do warty honorowej z 29/30 grudnia a także do służby porządkowej i medycznej (HOPR). Szczegóły poniżej.„Jesteście ludźmi służby”

Druhny i Druhowie!

W środę, 30 grudnia 2015 odbędą się uroczystości pogrzebowe Ojca Jana Góry, duszpasterza Wspólnoty Lednica2000, twórcy corocznych spotkań młodzieży nad Jeziorem Lednica. Msza święta pogrzebowa, pod przewodnictwem Przewodniczącego KEP, apb. Stanisława Gądeckiego, rozpocznie się o godzinie 10.30 w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu (al. Niepodległości 20). Pogrzeb o godzinie 14.30 na Polach Lednickich. Uroczystości przewodniczyć będzie Prymas Polski, apb. Wojciech Polak.

Będzie to ostatnia Harcerska Służba Lednica z o. Janem. Szczególnie ważna będzie nasza obecność i jej podjęcie. HSL pełnić będziemy w aspektach:

1. Warta honorowa – 29/30 grudnia 2015
We wtorek o godz. 20, trumna z ciałem o. Jana zostanie wystawiona w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu. Zostaliśmy poproszeni o pełnienie warty honorowej podczas całonocnego czuwania. Zapraszam do podjęcia warty starszych harcerki i harcerzy, oczywiście w regulaminowym umundurowaniu. Wartować będziemy dwójkami, ze zmianą co półgodziny. Czuwanie potrwa do ok. godz. 4.00. Wtedy klasztor zostanie zamknięty aż do czasu mszy świętej. Proszę o zgłaszanie się do warty poprzez FORMULARZ. 

2. Służba porządkowa – 30 grudnia 2015
Podczas mszy świętej pogrzebowej w Poznaniu będziemy pełnili służbę porządkową od godz. 9.00. Będziemy zabezpieczali teren klasztoru i drożność dróg ewakuacyjnych. To jest główny aspekt naszego działania podczas tych uroczystości i tutaj potrzebna jest największa mobilizacja. Później przejedziemy autokarem na Pola Lednickie, gdzie będziemy zabezpieczali trasę procesji oraz zapalimy pochodnie. Proszę o zgłaszanie się do służby poprzez FORMULARZ. Można zgłosić się tylko do uczestnictwa w jednym miejscu (np. Poznaniu).

3. Służba medyczna – 30 grudnia 2015
Podczas uroczystości pogrzebowych zarówno w Poznaniu jak i na Polach Lednickich, pełnić będziemy służbę medyczną w patrolach oraz na punkcie medycznym. Potrzebujemy ok. 20 ratowników HOPRu. Zapraszam do zgłaszania się poprzez FORMULARZ.

Zapisy trwają do 27 GRUDNIA 2015. Proszę o mobilizację i wyrozumiałość.

Gdyby ktoś potrzebował noclegu w Poznaniu – prosimy o zaznaczenie tej opcji w formularzu. W dniu służby zostanie zorganizowany autokar, którym harcerze z Poznania przejadą na Pola Lednickie. W razie pytań – proszę o kontakt: lednica@zhr.pl, 607909979.

Powyższe informacje również na http://www.lednica.zhr.pl/

Czuwaj!

phm. Łukasz Tadyszak HR
komendant XIX HSL